Results from the 2011 UK Championship qualifiers

 

Saturday November 5

 

6pm

 

1 Daniel Wells 6-0 Kacper Filipiak
2 Lucky Vatnani 4-6 Robin Hull

 

Sunday November 6

 

12pm

 

3 Adam Duffy 6-3 Dechewat Poomjaeng
4 Kurt Maflin 6-4 David Hogan
5 Ian McCulloch 6-5 Luca Brecel
6 Bjorn Haneveer 4-6 Tian Pengfei
7 Michael White 6-4 Daniel Wells
8 Andrew Pagett 5-6 Sam Craigie
9 Matthew Couch 2-6 Cao Yupeng
10 Paul Davison 2-6 Adam Wicheard


 

7pm

 

11 Liam Highfield 3-6 Sam Baird
12 Passakorn Suwannawat 6-0 Joe Meara
13 Yu Delu 1-6 Robin Hull
14 Li Yan 6-4 Stuart Carrington
15 David Gilbert 6-5 Aditya Mehta
16 David Morris 3-6 Davis Grace
17 Rod Lawler 6-2 Simon Bedford
18 Andrew Norman 6-5 Scott MacKenzie

 

Monday November 7

 

12pm

 

19 Alfie Burden 3-6 Adam Duffy
20 Jimmy Robertson 6-5 Kurt Maflin
21 Jamie Wattana 5-6 Ian McCulloch
22 Liu Chuang 0-6 Tian Pengfei
23 Barry Pinches 4-6 Michael White
24 Ben Woollaston 6-5 Sam Craigie
25 Liu Song 3-6 Cao Yupeng
26 Xiao Guodong 6-5 Adam Wicheard


 

7pm

 

27 Anthony McGill 6-2 Sam Baird
28 Jimmy White 6-2 Passakorn Suwannawat
29 Peter Lines 6-4 Robin Hull
30 Andy Hicks 5-6 Li Yan
31 Joe Swail 1-6 David Gilbert
32 Adrian Gunnell 6-4 David Grace
33 Mark Joyce 6-5 Rod Lawler
34 Tony Drago 6-3 Andrew Norman


 

Tuesday November 8

 

12pm

 

35 Rory McLeod 6-4 Adam Duffy
36 Gerard Greene 6-2 Jimmy Robertson
37 Steve Davis 6-2 Ian McCulloch
38 Nigel Bond 6-4 Tian Pengfei
39 Liang Wenbo 2-6 Michael White
40 Michael Holt 3-6 Ben Woollaston
41 Matthew Selt 6-3 Cao Yupeng
42 Mike Dunn 0-6 Xiao Guodong

 

7pm

 

43 Joe Jogia 6-5 Anthony McGill
44 Jamie Jones 6-5 Jimmy White
45 Alan McManus 4-6 Peter Lines
46 Jack Lisowksi 2-6 Li Yan
47 Robert Milkins v 6-5 David Gilbert
48 Dave Harold 3-6 Adrian Gunnell
49 Anthony Hamilton 6-4 Mark Joyce
50 Jamie Burnett 6-3 Tony Drago


 

Wednesday November 9

 

12pm

 

51 Barry Hawkins 2-6 Rory McLeod (Winner to play John Higgins at the venue)
52 Stephen Hendry 6-2 Gerard Greene (Winner to play Stephen Maguire at the venue)
53 Andrew Higginson 2-6 Steve Davis (Winner to play Ronnie O'Sullivan at the venue)
54 Dominic Dale 6-2 Nigel Bond (Winner to play Judd Trump at the venue)
55 Mark Davis 6-2 Michael White (Winner to play Ding Junhui at the venue)
56 Marcus Campbell 6-3 Ben Woollaston (Winner to play Matthew Stevens at the venue)
57 Mark King 4-6 Matthew Selt (Winner to play Graeme Dott at the venue)
58 Tom Ford 6-0 Xiao Guodong (Winner to play Neil Robertson at the venue)

 

7pm

 

59 Jamie Cope 3-6 Joe Jogia (Winner to play Mark Williams at the venue)
60 Ricky Walden 6-2 Jamie Jones (Winner to play Stephen Lee at the venue)
61 Ken Doherty 5-6 Peter Lines (Winner to play Martin Gould at the venue)
62 Fergal O'Brien 2-6 Li Yan (Winner to play Shaun Murphy at the venue)
63 Peter Ebdon 3-6 Robert Milkins (Winner to play Ali Carter at the venue)
64 Joe Perry 4-6 Adrian Gunnell (Winner to play Mark Allen at the venue)
65 Marco Fu 6-5 Anthony Hamilton (Winner to play Stuart Bingham at the venue)
66 Ryan Day 6-0 Jamie Burnett (Winner to play Mark Selby at the venue)


 

All matches are best of 11 frames